silence
10 آذر 1401 - 14:58

کارانه سه ماهه نخست امسال پرستاران کرمانشاهی واریز شد

کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری با واریز ۲۶ میلیارد تومان پس از ۱۵ سال اجرایی و کارانه سه ماهه نخست امسال پرستاران کرمانشاهی واریز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قباد محمدی ظهر پنجشنبه به مناسبت هفته پرستار در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه که با حضور مسئولان بیمارستانی و جمعی از پرستاران در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: پرستاری شغلی ارزشمند و با کرامت است که نزد مردم جایگاه بالایی دارد.

وی با گرامیداشت روز پرستار و قدر دانی از این قشر، افزود: پرستاری شغلی مقدس و در نزد پروردگار شغلی گرانقدر است که بی شک خداوند به افرادی که در این جایگاه قرار گرفته‌اند عنایت ویژه داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به توجهات ویژه دین اسلام به مقام پرستار، تصریح کرد: در دین اسلام پرستاران از جایگاه خاص و بزرگی برخوردار بوده که سبب شده پرستاران هم در چشم مردم و هم در دین اسلام شأن و منزلت بالایی داشته باشند.

محمدی با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) نمونه بارز رشادت و فرهنگ حسینی در مکتب اسلام است، خاطرنشان کرد: امروز اگر فرهنگ و جهاد حسینی در اسلام زنده است بخش زیادی از آن را مدیون این بانوی بزرگوار بوده که کار ناتمام امام حسین (ع) را تمام کرد.

وی در ادامه با اشاره اقدامات انجام شده در حوزه پرستاری با شروع فعالیت دولت سیزدهم، گفت: در دولت سیزدهم توجه و حمایت ویژه به قشر پرستار صورت گرفته که این حمایت به صورت عملی نیز ثابت و معنا شده است‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: رئیس جمهور تاکید بسیاری بر حمایت تز قشر پرستار داشته که طی جلسات تشکیل شده این مسئله مورد توجه قرار گرفت و بر همین اساس مصوبه تعرفه گذاری خدمات پرستاری به مرحله اجرا رسید.

محمدی با بیان اینکه تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۳۸۶ تصویب شده، یادآور شد: این طرح باوجود تأکیدات مقام معظم رهبری اما با مشکلاتی و پیچیدگی‌های مالی روبه رو بود که پس از ۱۵ سال این مصوبه بالاخره با حمایت رئیس جمهور از قشر خدوم و زحمت‌کش پرستاران اجرایی شد.

وی با تاکید بر پرداخت کارانه سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ به پرستاران، اضافه کرد: طی چند روز گذشته مبلغ ۲۶ میلیارد تومان به حساب بیمارستان‌های استان کرمانشاه واریز شد تا کارانه سه ماهه نخست سال‌جاری به حساب پرستاران واریز شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه عنوان کرد: واریزی تعرفه خدمات پرستاری به حساب اکثر بیمارستان‌ها واریز شده و تنها چند بیمارستان مانده که تا روز شنبه برای آنها واریز خواهد شد و از این پس نیز به صورت مستمر پرداختی سایر ماه‌ها هم در آینده واریز خواهد شد.

محمدی با اشاره به حرکت جامعه به سمت پیری و افزایش تعداد بیماران در بیمارستان‌ها، متذکر شد: بر همین اساس تربیت پرستار و جذب پرستاران نیازمند توجه بیشتر بوده تا از بروز کمبود پرستار در آینده جلوگیری شود.

وی در پایان با اشاره به کسب مجوز وزارت بهداشت برای استخدام پرستاران، مطرح کرد: آزمون این بخش پایان سال‌جاری و یا اوایل سال آینده برگزار خواهد شد که طی آن تعداد قابل توجهی پرستار جذب خواهند شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891647