silence
09 مرداد 1401 - 16:52

خسارت سیلاب در چهارمحال و بختیاری با سرعت و دقت لازم ارزیابی شود

شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ارزیابی‌ کارشناسی خسارت ناشی از سیلاب اخیر با دقت و سرعت لازم تهیه و برای جبران آن به دستگاه‌های مربوطه اعلام شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن حسین‌میرزایی روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران این استان اظهار داشت: مردم انتظار دارند مسوولان هرچه سریع‌تر خسارت‌های وارده از سیلاب را برآورد و در جبران آن تلاش کنند از همین رو از دستگاه‌های اجرایی متولی نظیر جهادکشاورزی و بنیاد مسکن انتظار می‌رود در ارزیابی خسارت‌ها ضمن اینکه دقت لازم را به کار می‌گیرند بلکه سرعت عمل را هم ملاک قرار دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تخلیه چاه‌های فاضلاب از برنامه‌های اولویت‌دار در ساماندهی مناطق سیل‌زده استان است که در همین راستا نیاز به ماشین تخلیه فاضلاب است که باید به هر طریق ممکن این نیاز برطرف شود چرا که موضوع مهمی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای کمک به مردم سیلزده و جبران خسارت‌های ناشی از این موضوع به ویژه در زیرساخت‌ها باید ماشین‌آلات و تجهیزات استان بسیج شود و از همه ظرفیت‌های موجود بههر گرفت.

حسین‌میرزایی با قدردانی از صبر مردم حادثه دیده استان، تصریح کرد: مردم استان مردمی نجیب و قدرشناس هستند و با وجود اینکه سیلاب خسارت بسیاری به آنها وارد کرده است اما در مواجهه با مسوولان صبور و قدرشناس بودند که همین موضوع وظیف مسوولان را سنگین‌تر می‌کند و باید تا می‌توان در کمک به این مردم از هیچ تلاش فروگذار نکرد.

وی افزود: با وجود اینکه نقشه‌های هواشناسی از اردیبهشت ماه هشدارهایی در خصوص وقوع سیلاب در تابستان را گزارش داده بود اما در این مدت مناسب باید اقدامات بیشتری در خصوص مهار  سیلاب و لایروبی مسیل‌ها انجام می‌شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص سیلاب روستای بارده نیز گفت: باید کانال‌های هدایت آب در اطراف روستا احداث می‌شد تا آب وارد روستا نشود.

حسین میرزایی خاطرنشان کرد: برای مهار سیلاب‌های احتمالی به ویژه در زمستان باید تمامی مسیل‌ها و کانال‌ها لایروبی شود و کانال‌های انحراف آب در مناطق مستعد سیل ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، سیلاب تابستانی مانسون از روز چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستانهای این استان شد و خسارت‌های بسیاری به بار آورده است.

بر اساس پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی فصلی تا روز سه‌شنبه در این استان فعال است .

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 507187