silence
23 مرداد 1401 - 16:30

شرکت گاز استان کرمانشاه ۷۶۲ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده دارد

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه، وصول مطالبات معوقه را یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این شرکت دانست و گفت: حدود ۷۶۲ میلیارد تومان مطالبات وصول نشده داریم که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به پتروشیمی‌ها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «ناصر حسینی» روز یکشنبه در نشست خبری با گرامیداشت روز خبرنگار افزود: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از این طلب مربوط به بخش خانگی و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هم مربوط به بخش های صنعتی و تجاری است که برای دریافت آن حاضر به تقسیط هستیم.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در خانوارهای شهری استان به ۹۹.۹ درصد رسیده است، گفت: از ۳۳ شهر استان تاکنون به ۳۰ شهر گازرسانی شده و شهرهای ریجاب، سومار و ازگله فاقد گاز هستند.

سرپرست شرکت گاز کرمانشاه افزود: در ریجاب بخش عمده کار گازرسانی انجام شده و به دلیل اختلاف نظر و عدم صدور مجوز کار متوقف شده بود که تلاش ما این است که این شهر امسال از نعمت گاز بهره مند شود.

وی با اعلام اینکه شهر سومار به دلیل اینکه خالی از سکنه است، در دستور کار برای گازرسانی نیست، گفت: پروژه گازرسانی شهر ازگله هم پیمان‌سپاری شده و ظرف امسال یا نیمه اول سال آینده مردم آن از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

حسینی عنوان کرد: در نودشه به دلیل بافت شهری خاص، امکان شبکه گازرسانی وجود نداشت و گازرسانی در این منطقه به صورت روکار انجام شده و شاید از معدود شهرهای کشور باشد که این گونه انجام شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: از ۲ هزار و ۵۴۶ روستای استان ۲ هزار و ۳۰۵ روستا قابلیت گازرسانی دارند و تاکنون هزار و ۷۹۰ روستا گازرسانی شده و ضریب نفوذ گازرسانی روستاها در استان کرمانشاه هم اکنون ۸۴.۸ درصد است.

سرپرست شرکت گاز کرمانشاه، برنامه امسال این شرکت را گازرسانی به ۳۲۹ روستا با ۶۲۰ میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه‌ها ضریب گاز روستایی به ۹۴ درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۹۷ روستای منطقه سرفیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه فاقد گاز است، افزود: حدود ۶۷ روستا امسال و باقی روستاها در سال آینده گازرسانی خواهد شد.

حسینی یکی از مهمترین بخش هایی که به گاز نیاز دارند، صنایع استان دانست و گفت: با گازدارکردن صنایع و با حذف سوخت‌های دیگر آلودگی هوا کاهش می یابد و با مصرف سوخت‌های فسیلی و مایع که ارزش ریالی بالایی دارند به منافع ملی کمک خواهیم کرد.

وی یکی از طرح های در دست اقدام شرکت گاز را بهینه‌سازی موتورخانه‌ها به صورت رایگان عنوان کرد و گفت: در این طرح ساکنان ساختمان هایی که دارای موتورخانه هستند می‌توانند با مراجعه به شرکت گاز از این طرح بهره مند شود و کارشناسان شرکت گاز، به تعمیر و بهینه سازی موتورخانه ساختمان آنها به صورت رایگان اقدام خواهند کرد.

سرپرست شرکت گاز کرمانشاه در ادامه عنوان کرد: گاز یکی از نعمت های ارزان در کشور است و از همه هموطنان تقاضا داریم نسبت به درست و بهینه مصرف کردن آن کوشا باشند. انتظار داریم الگوی مصرف در این زمینه رعایت شود و با پرداخت به موقع گازبهاء خدمات بهتری به مردم ارایه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به ۱۷ مرداد سالروز شهادت «محمود صارمی» خبرنگار ایرنا گفت: خبرنگاران جزو اقشار مهم جامعه هستند که مسوولیت اجتماعی دشواری بر عهده آن‌ها است که این مسوولیت اجتماعی مقدم بر خواسته‌های شخصی آنها است.

حسینی اضافه کرد: خبرنگار فردی باذوق و بااستعداد و باهوش بالا است و برای خیر و مصلحت جامعه گام بر می‌دارد و حق طلبی ویژگی مهم دیگر خبرنگاران است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 583438