silence
23 مرداد 1401 - 14:28

پرداخت 70 درصد تعرفه‌های خصوصی و دولتی ناباروری از سوی بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: 70 درصد تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی درمان ناباروری از سوی بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، پیمان قجربیگی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از دفتر خبرگزاری فارس قزوین با بیان اینکه بیش از 5 میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: از این تعداد، 34 هزار نفر در استان قزوین زیر پوشش قرار گرفته‌اند که تخمین زده می‌شد تعداد افراد فاقد بیمه بیشتر از این تعداد است که با هماهنگی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین و اعلام رابطان سلامت، در درب منازل محلات کم‌برخوردار حضور یافتیم و حدود 9700 نفر به تعداد افراد زیر پوشش بیمه سلامت افزوده شد.

خبرگزاریقجربیگیقجربیگیوی با اشاره به پوشش دادن درمان ناباروری از سوی بیمه سلامت افزود: با توجه به اینکه احتمال درمان ناباروری در طول سال به کرات وجود دارد و هزینه درمان چند میلیونی است مرکز ناباروری در بیمارستان ولایت راه‌اندازی شد و در سال بیمه سلامت سه بار یا بیشتر تا بانوان 49 ساله را زیر پوشش قرار می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین ادامه داد: در حال حاضر از سوی بیمه سلامت تعرفه‌های ناباروری بخش‌های خصوصی و دولتی تا 70 درصد پرداخت می‌شود که شامل انتقال جنین، کارهای درمانی، رحم اجاره‌ای و ... می‌شود.

قجربیگی به اختصاص 5 هزار میلیارد تومان بودجه پادار برای بیماران صعب‌العلاج در کشور اضافه کرد: مازاد بر حدود 30 بیماری اعم از سرطان، ام اس، تالاسیم، دیالیز و غیره فرانشیز داروی بیماران صعب‌العلاج هم رایگان می‌شود یعنی سهم پرداختی از جیب بیمار رایگان است.

قجربیگیقجربیگیهزار میلیاردالعلاجالعلاجاساسالعلاجالعلاجوی خاطرنشان کرد: برای انجام فیزیوتراپی محدودیت وجود داشت و برای 10 نفر طبق تقسیم‌اندامی فیزیوتراپی انجام می‌شد اما دو هفته است که این محدودیت برداشته شده و همه می‌توانند فیزیوتراپی انجام دهند. محدودیت‌ از داروخانه‌ها برای روستایی هم برداشته شده است.

محدودیتاین مسئول با اشاره به پرداخت بدهی‌ها تا پایان تیر ماه توسط بیمه سلامت تصریح کرد: حتی نسخه‌های داروهایی که سهم ارز داشت، بلافاصله پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین بیان کرد: طبق آمارهای موجود 30 هزار نفر در قزوین با مشکلات ناباروری مواجه هستند که بیمه سلامت با پوشش دادن 70 درصد تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی می‌تواند در درمان ناباروری زوجین نقش بسزایی ایفا کند.

قجربیگی شغل خبرنگاری را پرچالش،  سخت و پردردسر دانست و افزود: رسانه ها و خبرنگاران می توانند سرنوشت کشور را تحت تاثیر قرار دهند، به جامعه جهت گیری دهند و افکار افراد جامعه را جهت دهی و هدایت کنند.

قجربیگیپرچالشانتهای پیام/

انتهایانتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 582672