silence
14 مرداد 1401 - 16:04

انقلاب اسلامی تعبیر «هیهات من الذلة» در امتداد حماسه عاشورا است/لزوم پررنگتر شدن تقوای سیاسی در جامعه

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در قیام عاشورای حسینی دارد گفت: مردم با فرهنگ ناب اسلامی، توحیدی وفرهنگ اهل بیت (ع) تاکنون در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کردند و باید این اندیشه ها را حفظ کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام مختاری در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بیرجند ضمن تسلیت ایام محرم، حماسه عاشورا را تابلویی از عشق و دلدادگی به خداوند برشمرد و اظهار داشت: قیام امام حسین (ع) یک حماسه بزرگ تاریخی در اسلام و دنیا بود.

وی با اشاره به اینکه در کربلای سال ۶۱، رفتار زیبا و زشت به نمایش درآمد گفت: در روز عاشورای حسینی آزادگی، شجاعت، ایمان، عرفان و از خود گذشتگی به معرض نمایش در آمد و به اوج خود رسید.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه امروز پس از گذشت بیش از هزار و ۴۰۰ سال هنوز این حماسه ماندگار است گفت: از طرف دیگر یزیدیان نهایت رفتار‌های زشت را انجام دادند و از شهادت طفل شش ماهه، آتش زدن خیمه‌های اسارت وب سر نیزه کردن سرهای شهیدان کوتاهی نکردند.

حجت الاسلام مختاری در بخشی از سخنانش با اشاره به انقلاب اسلامی ایران و گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب گفت: مردم با ایثارگری‌ها، حضور در صحنه‌های مختلف و ولایت پذیری علیرغم جنگ تحمیلی، انواع ترور‌ها، تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی و مسائل اقتصادی نگذاشتند یک وجب از خاک کشورمان را دشمنان تصرف کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در قیام عاشورای حسینی دارد گفت: انقلاب اسلامی تعبیر «هیهات من الذلة» در امتداد حماسه عاشورا است و  مردم با فرهنگ ناب اسلامی، توحیدی وفرهنگ اهل بیت (ع) تاکنون در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کردند و باید این اندیشه ها را حفظ کنند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام به‌ویژه در امر عفاف و حجاب گفت: دشمنان اسلام که از انقلاب ضربه خورده اند ار امروز مسئله بدحجابی را رواج می‌دهند و باید جوانان و نوجوانان آگاه باشند.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به لزوم به کارگیری درس‌های عاشورا، دشمن شناسی در مکتب امام حسین(ع) را یکی از مهمترین رسالت‌های امروز جوانان برشمرد و گفت: با توجه به تعابیر قرآنی شیطان، کافر، منافق و یهود از جمله دشمنان فردی و اجتماعی جوانان و افراد جامعه هستند که در مکتب عاشورا راه‌های مقابله با این دشمنان به درستی بیان شده است.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به لزوم توجه به تقوای سیاسی و اجتماعی اظهار کرد: تقوا تنها تقوای عبادی نیست و خودسازی فردی با نماز، روزه، لقمه حلال و رعایت عدالت مقدمه است که فرد صالح شود تا ولی و امام زمانش را یاری کند.

وی با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) در راه مبارزه سیاسی با حاکمان ظالم و اصلاح جامعه زندانی و‌ به شهادت رسیدند، افزود: ماندگارترین افراد در تاریخ که اکنون پس از ۱۴۰۰ سال به نیکی از آنان یاد می کنیم مجاهدان و‌ شهدای راه خدا هستند که تقوای سیاسی داشتند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در کربلا برخی تقوای عبادی داشتند اما چون تقوای سیاسی نداشتند حجت خدا را یاری نکردند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اهمیت تولی و‌ تبری، تصریح کرد: دشمن در این چهل سال با زور اسلحه نتوانسته ما را به جدای از ولی فقیه و‌ تقوای سیاسی بکشاند اکنون هم باید هوشیار باشیم تا با جنگ اقتصادی ما را جدا نکند و باید هر روز ابعاد تقوای خود را افزایش دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: باید فرهنگ اسلامی را قدر بدانیم اما ریشه زشتی های که در تاریخ به وجود آمده فرهنگ منحط حیوانی و‌ مادیی‌گرایی است که هوا و هوس به جای خدا برای آنان قداست دارد و‌ مردم نیز برای این فرهنگ ارزشی ندارد.

جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام و انقلاب

جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام و انقلابجنگ ترکیبی دشمن علیه نظام و انقلابامام جمعه موقت بیرجند گفت: باید ابتدا فرهنگ مادی‌گرایی را در وجود خودمان بزداییم و خودسازی کنیم و‌ تا این فرهنگ از جامعه نرود صحنه های زشت وجود خواهد داشت.

حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: دشمن نقطه قوت ما را که فرهنگ اسلامی است به خوبی فهمیده لذا جنگ ترکیبی وسیعی را به راه انداخته تا ترویج با بی بندباری جنسی، طرح مسئله حجاب اجباری و ... ما را از عفاف و پاکی و راه اهل بیت(ع) جدا کرده و خلع سلاح فرهنگی کند.

وی به اقتدار دفاعی، امنیتی و رشد علمی ایران اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها اشاره و تأکید کرد: دشمن بداند ما ملت امام حسینیم و هرگز تن به ذلت در مقابل مستکبران و‌ یزیدیان زمان نمی دهیم و مصمم هستیم راه امام‌ حسین(ع) را تا ظهور دولت یار (مهدوی) ادامه دهیم.

انتهای پیام/۴۹۰۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 536840