silence
23 مرداد 1401 - 17:49

سفیرکوبا: آماده ایجاد خط تولید تراکتورهای ایرانی هستیم

سفیر کوبا در کشورمان خواستار ایجاد خط تولید تراکتورسازی ایران در این کشور شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، گونزالس کاسالس در بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز با تاکید بر اینکه حضور تولیدات تراکتورسازی در سطح بین الملل و بازارهای جهانی می تواند دلیلی مستند بر کیفیت و جایگاه آن باشد اظهار داشت: امیدواریم شرکت تراکتورسازی زمینه راه اندازی خط تولید تراکتور در کوبا را فراهم آورد تا بتوانیم کوبا را به عنوان پایگاهی برای تولید و عرضه این محصول ایرانی در آمریکای لاتین تبدیل کنیم.

خبرگزاری تسنیمتبریزتبریزوی ضمن یادآوری واردات ادوات کشاورزی مورد نیاز کشور متبوعش از روسیه، بلاروس و بخش هایی از اروپا و ... تصریح کرد: به دلیل استارتی که در رونق بخشی به کشاورزی کوبا زده شده نیازمند گسترش بازارهای تامینی مکانیزاسیون کشاورزی هستیم که تراکتورسازی ایران می تواند بازوی کمکی تاثیرگذاری در این بخش برای کوبا باشد چرا که مزیتهای رقابتی لازم و حتی بالایی را در زمینه کیفیت و قیمت با سایر کشورها دارد.

تکذیب کمک 120 میلیارد تومانی به تیم تراکتورسازی از سوی شرکت مس

تکذیب کمک 120 میلیارد تومانی به تیم تراکتورسازی از سوی شرکت مستولیدات کشاورزی روستائیان بعد از انقلاب 4 برابر شده است

تولیدات کشاورزی روستائیان بعد از انقلاب 4 برابر شده استتصویب اعتبار 3500 میلیارد تومانی کشاورزی استان کرمان را متحول می‌کند

تصویب اعتبار 3500 میلیارد تومانی کشاورزی استان کرمان را متحول می‌کندسفیر کوبا در ایران از تبریز به عنوان موتور شتاب دهنده صنعت ایران نام برد و اظهار داشت: امیدوارم با گسترش روابط دو کشور، کوبا نیز از توانمندیهای صنعتی شهر تبریز به خصوص تراکتورسازی در جهت رونق تولید واشتغال و مهمتر از همه کشاورزی بهره مند شود و در آینده ای نه چندان دور موتور صنعت کوبا، توسط صنعتگران تبریزی و تراکتورسازی چرخانده شود.

کاسالس با اشاره به ظرفیتهای شرکت تراکتورسازی خاطرنشان کرد: داخلی سازی و خودکفایی این مجموعه صنعتی بسیار فراتر از آن چیزی هست که  تصور می کردم و اینکه در شرایط تحریم تمامی مراحل از صفر تا صد در کارخانه و یا در مرزهای داخلی ایران صورت می گیرد می تواند الگویی برای سایر کشورها در جهت قطع وابستگی باشد.

سفیر کوبا عزم کشورش برای توسعه روابط با کشورمان را یادآور شد و گفت: روابط سیاسی ایران و کوبا در سطح بسیار عالی قرار دارد و این سفر نیز به منظور گسترش روابط تجاری و موازنه بخشی به سطح مبادلات دو کشور در بخشهای اقتصادی و تجاری صورت گرفت.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 583727