silence
21 مرداد 1401 - 12:32

استاندار تهران: ساخت و سازهای غیر مجاز یکی از دلایل خسارات سیلاب های اخیر است

فیروز کوه- ایرنا- استاندار تهران گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات موجود از مهمترین دلایل و تبعات خسارات سیلاب‌های اخیر استان تهران است.

به گزارش ایرنا ،  محسن منصوری در بازدید از مناطق سیل زده مرکز شهر فیروزکوه اظهار کرد: متاسفانه وقوع سیلاب‌های اخیر در این استان ناشی از تخلفات سالیان متمادی، ساخت و سازهای غیر مجاز و عدم تخصیص اعتبار متناسب برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در مناطق سیل گیر بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی کارشناسان هواشناسی، وقوع سیل‌های دوباره در روزهای آینده دور از ذهن نیست و تمام مدیران و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان باید در آماده باش کامل بسر برند.

استاندار تهران گفت: مردم هم باید هوشیار باشند و به هشدارهایی که ستاد مدیریت بحران اعلام می‌کند توجه کافی را داشته باشند.

منصوری  افزود: با توجه به ادامه بارش‌ها شهروندان از اتراق در مسیل رودخانه‌ها و سفرهای غیر ضرور خودداری کنند.

وی با اشاره به سیل اخیر فیروز کوه، توضیح داد:  خوشبختانه سیل روز گذشته در فیروزکوه خسارت جانی بر جای نگذاشت، اما خسارت مالی بسیاری وارد کرد.

به گزارش ایرنا، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران در این بازدید به همراه محسن منصوری استاندار تهران در مناطق سیل زده شهر فیروزکوه حضور داشت.

ذوالقدرشهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پاتیتخت قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 570448