silence
14 مرداد 1401 - 15:16

حرکت عاشورایی امام حسین قیام علیه ظلم و کفر بود

امام جمعه سنندج با بیان اینکه قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بود، گفت: امام حسین(ع) درس آموخته مکتب حضرت رسول بود و زمانی که دید دین جدش در خطر است قصد هجرت نمود و تمام زندگی و هستی خود را در راه دفاع از دین و ارزش‌های آن فدا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج اظهار کرد: ایثار و فداکاری سربازان گمنام که با اشراف اطلاعاتی موفق به دستگیری افراد مرتبط با داعش که قصد داشتند در جریان عزاداری‌های ماه محرم «چند عملیات تروریستی» انجام دهند، قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام و تمام مکاتب الهی به شدت اقدامات تروریستی را محکوم می‌کنند و در هیچ مکتبی مورد قبول نیست که انسان با بستن بمب و مواد منفجره اقدام به انتحار و از بین بردن هم‌نوع خود شود.

امام جمعه سنندج امنیت و آرامش و امنیت معیشت را دو اصل مهم در اقتدار و عظمت جامعه دانست و گفت: نعمت سلامتی، امنیت و معیشت سه نعمت مهم و ارزشمند است که خداوند به ملت ما عطا کرده و باید قدردان آن باشیم.

ماموستا رستمی اضافه کرد: اینکه نیروهای امنیتی به ویژه سربازان گمنام توانستند در دو منطقه غرب و جنوب کشور گروه‌های تروریستی و تمام تجهیزات انفجاری آنان را کامل کشف و ضبط کنند نشان از اشرافیت اطلاعاتی و امنیت خلل‌ناپذیر در ایران است.

وی در ادامه با تسلیت ایام عاشورای حسینی عنوان کرد: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند من دو گوهر گرانبها قرآن و اهل بیتم را در میان امتم به یادگار می‌گذارم.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: محبت و دوستی با اهل بیت و خاندان وحی(ع)، آلودگی‌های افراد را پاک می‌کند و خوبی‌ها و ویژگی‌های ارزنده در آنان ایجاد می‌کند.

ماموستا رستمی در بخش دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به هجرت پیامبر و نقشه.های دشمنان در آن زمان گریزی زد و گفت: به امر خداوند نقشه‌های شومی که کفار برای از بین بردن پیامبر(ص) کشیده بودند را نقش برآب کرد.

وی تصریح کرد: هجرت پیامبر مکرم اسلام در ماه محرم اتفاق افتاد و این هجرت به مبدا اسلام مبدل شد و دیگر هجرت مهم در تاریخ اسلام هجرت مسلمانان به شهر حبشه بود و سومین هجرت مهم هجرت امام حسین(ع) بود.

قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بود

قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بودامام جمعه سنندج با بیان اینکه قیام عاشورایی امام حسین(ع) قیام در برابر ظلم و کفر بود، گفت: امام حسین(ع) درس آموخته مکتب حضرت رسول بود و زمانی که دید دین جدش در خطر است قصد هجرت نمود و تمام زندگی و هستی خود را در راه دفاع از دین و ارزش‌های آن فدا کرد.

وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر برنامه و هدف اصلی پیامبر مکرم اسلام و تمام پیامبران الهی بوده و مسوولان نیز باید اجرا و ترویج و نهادینه کردن این فریضتن الهی را فصل و الخطاب عمل و حرکت خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر راه نجات انسان.ها از مشکلات و بدبختی.های امروز است همه باید در راستای انجام این فریضتین الهی هرآنچه در توان داریم انجام و در این مسیر نقش‌آفرینی کنیم.

امام جمعه سنندج تحقق و اجرای عدالت را بزرگترین مصداق امر به معروف دانست و گفت: خوبی و کمک به دیگران دیگر مصداق مهم امر به معروف و نهی از منکر است که صحابه پیامبر به ویژه خلفای راشدین نمونه و الگوی واقعی در این راستا بوده اند.

ماموستا رستمی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی تمام وجود و هستی خود را در مسیر تحقق عدالت و رفع مشکلات و تنگناهای همنوع خود هزینه کنیم.

وی با بیان اینکه امت پیامبر صاحب احترام است، گفت: احترام ما به امر به معروف و نهی از منکر کردن است تا زمانی که به این فریضتن الهی توجه کنیم در دنیا و قیامت سعادتمند خواهیم بود.

امام جمعه سنندج با تاکید براینکه دایره امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده است، گفت: اجرا و احیای این فریضتین الهی وظیفه دستگاه و یا مسئول خاصی نیست همه در این خصوص وظیفه مند هستیم و باید تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: خداوند در 600 آیه مبارک قرآن کریم در مورد امر به معروف و نهی از منکر، فسلفه و اهمیت این فریضتین الهی سخن گفته است.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 536634