silence
16 بهمن 1401 - 19:01

آمادگی دوطرفه کردن تبادل کالا در بازارچه مرزی دوغارون را داریم

استاندار خراسان رضوی گفت: آمادگی دوطرفه کردن تبادل کالا در بازارچه مرزی دوغارون تایباد با هدف انتفاع مرزنشینان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تایباد، یعقوبعلی نظری عصر امروز در حاشیه سفر به تایباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمادگی دوطرفه کردن تبادل کالا در بازارچه مرزی دوغارون وجود دارد تا مردم مرزنشین دو سوی مرز از آن بهره ببرند.

استاندار خراسان رضوی افزود: قرار است در همین رابطه جلساتی برای بررسی ابعاد و نیز میزان اجرایی شدن آن با مسئولان مربوطه انجام شود تا هرچه بهتر مردم از مزایای اقتصادی مرزها منفعت کسب کنند.

وی ادامه داد: مرز دوغارون در حوزه تجاری و مسافری از اهمیت بالایی در مناسبات ایران و افغانستان برخوردار می‌باشد و هدف نهادهای اقتصادی، برطرف کردن مشکلات و مسایل در این گذرگاه بین المللی است.

نظری بیان کرد: نسبت به گذشته نابسامانی‌های مدیریتی در مرز دوغارون در حال بهبود است و انتظار می‌رود دستگاه‌های فعال در این معبر با هماهنگی و سرعت بالا موانع را مرتفع کنند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اجرای طرح‌های جامع پایانه و بازارچه مرزی دوغارون بسیاری از مشکلات را در حوزه سرعت بخشی در ترددها و خدمات‌دهی رفع می‌کند و منجر به تسهیل و روانسازی ترانزیت کالا میان دو کشور ایران و افغانستان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با اتمام این طرح‌های عمرانی همچنین تجار، رانندگان و مسافران ایرانی و افغانستانی تکریم می‌شوند و خدمات باکیفیت در اختیار آنها قرار می‌گیرد که اثرات خوبی در روابط دو کشور همسایه دارد.

نظری گفت: نظام اسلامی ایران با قدرت مسیر خود در تحقق آرمان‌های انقلاب را طی می‌کند تا مردم در هر نقطه از کشور از مزایای حاکمیت اسلامی استفاده کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020880