silence
26 آذر 1401 - 14:59

انجام ۱۳۴ مورد بازرسی تجهیزات شهربازی و پارک آبی کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از انجام ۱۳۴ مورد بازرسی تجهیزات شهربازی و پارک آبی کرمانشاه در سال جاری خبر داد.

مهدی حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری ۱۳۴ مورد بازرسی، بازدید فنی و ایمنی از وسایل و تجهیزات شهربازی و مجموعه پارک آبی استان کرمانشاه با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان انجام گرفته است.

وی افزود: استاندارد برخی از تجهیزات و وسایل تفریحی مستقر در پارک‌های آبی بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد مشمول استاندارد اجباری بوده و فعالیت تجهیزات تفریحی پارک‌ها که مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و تجهیزات شهربازی، زمین بازی، سازه‌های بادی، آبی و … بدون تاییدیه سازمان ملی استاندارد ممنوع و ملزم به اخذ مجوز مربوطه و استانداردسازی تجهیزات آبی است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: پارک‌های آبی طبق برنامه زمان‌بندی شده در طول سال توسط شرکت‌هایی که توسط سازمان ملی استاندارد تأیید صلاحیت شده اند مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی قرار می‌گیرند زیرا وجود یک نقص کوچک در دستگاه‌ها، وسایل تفریحی و بازی آبی غیراستاندارد می‌تواند خسارات و حوادث جبران ناپذیری را برای خانواده‌ها به همراه داشته باشد که این مهم ضرورت تشدید نظارت استاندارد را نیاز دارد.

حسین پور به شهروندان توصیه کرد: هنگام استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات آبی از وجود گواهی بازرسی استاندارد آن اطمینان حاصل کنند و هر گونه موارد تخلف را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات از طریق تلفن چهار رقمی ۴۵۱۷ اداره کل استاندارد استان در ساعات اداری و یا با سامانه ۲۴ ساعته گویای ۱۵۱۷ و یا سایت اداره کل استاندارد با اداره کل استاندارد استان کرمانشاه تماس حاصل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 915795